3D-тур

Індики вивертає ноги

Індики вивертає ноги



Індики вивертає ноги



Чому індики падають на ноги: чим лікувати



Мабуть, будь-який фермер, розводящий індиків, стикався з ситуацією, коли птахи падають на ноги. У цій ситуації индюшата відчувають безпорадність і подаючи гучний голос, бажають отримати оперативну допомогу від хазяїна. Особливо важлива ефективна терапія у випадках, коли профілактичні заходи не допомогли впоратися з інфекційними недугами. Розібравшись, чому індики падають на ноги чим лікувати цю недугу, можна врятувати ціле поголів’я.



Причини падіння индюшат на ноги



З якої причини індички падають на ноги? До головних причин, по яких лапи можуть викривитися варто віднести :





  • Утримування на маленькій загородженій ділянці великого стада. Щоб птах повноцінно розвивався, організм формувався здоровим, а кінцівки нормально функціонували, індичкам потрібно просторий вигул. Якщо в тісній вольєрі міститься велика кількість особин, це стає причиною масового падіння птаха на ноги.


  • Відсутність належної уваги до здоров’я стада : зневага систематичними заходами профілактики. Досить часто в дрібних домашніх господарствах ігнорують проведення вакцинацій, які могли б врятувати від багатьох захворювань.


  • Відсутність знань, які допомагають проводити своєчасну і ефективну терапію захворювань ніг у індичок.


  • Нестача кальцію в раціоні. У повноцінному і правильному меню птаха мають бути присутніми черепашки, крейда і шкаралупа від домашніх яєць. Внаслідок неправильного раціону птах може впасти на ноги.


  • Великий відсоток різноманітних жирів, вітаміну А, кукурудзи і сої в раціоні. Дуже часто подібне живлення стає причиною падіння стада на ноги. Внаслідок цього птах може померти.




Як правильно визначити причину падіння индюшат на ноги



Кури падають на ноги (причина і лікування)



Перш ніж приступати до терапії, необхідно визначити причину падіння птаха на ноги. В деяких випадках медикаментозне лікування не потрібно. Для визначення причини слідує:





  • Звернути увагу на поведінку пернатих. Хворий птах не стане підходити до годівниці і напувалки. Індичка виглядатиме неохайно і хворобливо, пір’я почне злипатися. Поведінка буде в’ялою, у индюшат кривиться шия. Ці симптоми свідчитимуть про розвиток недуги.


  • У випадках, коли індики поводяться активно і багато їдять, але все таки падають на ноги, можна говорити про неналежні умови зміст, внаслідок якого птах починає валитися з ніг. В цьому випадку потрібно буде розширити приміщення для утримання індиків і вольєри для вигулу. Також варто звернути увагу на живлення, яке має бути якісним і повноцінним. У щоденне меню необхідно включити вітамінні добавки. Можна допомагати птахові вставати на лапи і перевертатися. Неприпустимо намагатися силою вивернути лапи в правильне положення.


  • У индюшат вивертає ноги: що робити і як допомогти молодому птахові? Незалежно від причини падіння на ноги слабкі птахи мають бути ізольовані від здорових особин. Тільки після повного одужання можна повертати індиків в загальне стадо.




інші статті Можливі хвороби і шкідники фіалок і методи боротьби з ними

Захворювання индюшат, які призводять до падіння на ноги і їх лікування



Чому тріскається кора на плодових деревах і чим лікувати



Якщо индюшата падають на ноги, причина і лікування викладені нижче. Існують такі різновиди недуг, при яких індики не встають на ноги або насилу пересуваються. До найбільш поширених захворювань варто віднести:





  • Артрит, що несе небезпеку здоров’ю і правильному розвитку птаха. Чому индюшата сідають на ноги і шкутильгають, як лікувати-часто таке питання турбує заводчика. Як правило, причиною, по якій починає розвиватися артрит, стає надлишок білку в кормі. Внаслідок недуги птах починає страждати викривленням ніг (лапи можуть вивернутися в інший бік), збільшенням суглобів. Птах падає на ноги і більше не може пересуватися. При важкій формі артриту індики гинуть. В цілях профілактики важливо забезпечити просторе місце для вигулу і правильно годувати стадо. Якщо виявлений артрит у индюшат, чим лікувати? У терапевтичних цілях ветеринари призначають антибіотики і противірусні препарати (Ампіцилін, Поліміксин, Сульфадиметоксин). Лікування триває 5 днів. Препарати змішуються з їжею або вводяться внутрішньом’язовим способом. Птахові при цьому треба допомогти сісти. У приміщенні необхідно провести генеральне прибирання і змінити підстилку.


  • Чому у індиків вивертає ноги і лапа виглядає кривою? Причиною може стати хвороба Ньюкасла, вражає увесь молодняк одночасно. Зоб птаха починає надуватися і опухати, з’являється смердючий пронос, особина вважає за краще весь день лежати. Ноги птаха можуть неприродно вивертатися. На жаль, врятувати в цій ситуації птаха неможливо. Параліч розвивається нестримно і индюшата швидко гинуть. У профілактичних цілях важливо проводити своєчасну вакцинацію стада. Не можна намагатися викрутити лапки назад в правильне положення.


  • Тиф-небезпечна інфекційна недуга, яка призводить до хиткості ходи індичок. Досить часто хворі особини гинуть, але навіть у разі виживання птаха краще не залишати в загальному пташнику, оскільки вона стає переносником інфекції. При виявленні тифу забороняється вивозити готову продукцію з птахоферми. Для профілактики слід своєчасно вакцинувати стадо. У індиченяти вивертається лапка, що робити-перше питання, що виникає в цій ситуації. Лікувати птаха від тифу рекомендується сульфаніламідними засобами (Сульфаквиноксалин, Сульфаметазин, Сульфатіазол і Сульфадіазин). Часто сульфаніламіди дозволяють лише подавити ріст мікроорганізмів і підвищити виробництво яєць, поліпшити всмоктування води організмом. Тривалість лікування складає 7-10 днів, якщо у индюшат проблеми з ногами.


  • Ревматизм розвивається у індичок, які проживають в холодних і сирих приміщеннях. В даному випадку птах відчуває сильні болі, часто сідає на ноги. Поступово слабшає і гине. Щоб уникнути такого сумного результату, дуже важливо забезпечити індикам хороші умови утримання. Під час терапії раціон индюшат повинен поповнюватися крейдою, черепашками і зеленою свіжоскошеною травою. Слід містити стадо в теплому пташнику і міняти підстилку кожні 2 дні. При перших же ознаках вивертання лапки у індика лікування повинне починатися негайно.


  • Синовіт-недуга, яка характеризується запальним процесом в області суглобів. Птах починає страждати блідістю коралів, кульгавістю, припухлістю суглобів, млявістю. При важкій формі синовіту з’являється пронос. Птах падає на ноги і видає гучний крик, щоб притягнути увагу хазяїна. Кінцівки можуть опухнути. У индюшат роз’їжджаються ноги; що робити, як їм допомогти? Для лікування синовіту повинні застосовуватися такі антибіотики, як Галлимицин, Байтрил або Тилан. Максимальну ефективність має Тилан 200, який має бути введений в область грудного м’яза птаха. Дуже важливо якомога раніше почати терапію, що збільшить шанс на одужання. Лікуватися доведеться більше 5 днів.




інші статті Куры породи польська зеленоножка: основи розведення в домашніх умовах

Захворювання индюшат, які призводять до падіння на ноги і їх лікування



Вивчивши основні хвороби ніг у индюшат, їх ознаки і лікування, можна вчасно вжити заходи і уникнути масового відмінка стада.



Профілактичні заходи



Індики білі широкогруді



Щоб уникнути сумних наслідків, до яких призводять перелічені вище недуги, важливо вживати профілактичні заходи.





  • Забезпечити стаду тривалі прогулянки на добре провітрюваних відкритих територіях-головна умова утримання. Маленькі индюшата (добові і більше старший молодняк) зазвичай багато рухаються у пошуках корму, це дозволяє їм зміцнити свої лапки і не дати їм викривлятися, забезпечити їх правильне формування.


  • Птах повинен багато часу в літній період проводити на вулиці, оскільки нестача яскравого світла негативно позначається на здоров’ї індиків.


  • Важливо приділити увагу меню птаха, щоб корм заповнював нестачу вітамінів і мікроелементів. Корисні добавки допоможуть лапам правильно сформуватися і уникнути падіння на ноги.


  • Надлишок того або іншого продукту недопустимий! Це призводить до небажаних наслідків.


  • Солома для підстилки повинна мінятися кожні 2 дні. Також важливо контролювати стан підстилки. Із-за великої ваги птаха солома або тирса швидко трамбуються і робляться непридатними.


  • Клімат в пташнику має бути сухим і теплим.


  • Украй важливо систематично проводити дезинфекцію пташника, щоб уникнути поширення інфекції.




Правильно і своєчасно вживаючи профілактичні заходи, можна бути упевненим в здоров’ї і активності стада. Крім того, дотримуватися профілактики економніше, ніж лікувати виниклі захворювання. Дуже важливо не ігнорувати значущість вакцинації і проводити її самостійно або за допомогою ветеринарного фахівця. Якщо все ж недуга поширилася по пташникові, необхідно своєчасно відсадити хворі особини в ізольоване приміщення і відразу ж почати лікування, що підвищить шанс на одужання.



Індики падають на ноги, що робити



-->Навіть самі дбайливі господарі не завжди можуть уникнути хвороб своїх домашніх птахів. Зі статті ви дізнаєтеся про причини падіння на ноги молодих індиків і про те, як лікувати захворювання з таким симптомом.





  • Причини недуги


    • Хвороби ніг і суглобів


      • Артрит


      • Ревматизм




      • Хвороба Ньюкасла


      • Тиф


      • Синовіт


      • Постнатальний пуллороз


      • Інфекційний бурсит


      • Хвороба Марека




      Причини недуги



      Симптом падежу на ноги характерний для декількох захворювань, які безпосередньо пов'язані з незаразними хворобами кінцівок, такими як артрит і ревматизм, і інфекційними недугами.



      Також це явище може спостерігатися у птахів, які мешкають в умовах, що не відповідають нормам. Розглянемо основні причини детально.



      Хвороби ніг і суглобів



      Однією з поширених причин падежу птахів на ноги є захворювання кінцівок і суглобів. Зазвичай вони проявляються лише проблемами з ходьбою і не мають інших симптомів, наприклад, розлади травлення, зміни стану оперення, підвищення температури тіла та ін



      Знаєте ви? Індик — одна з найбільших одомашнених птахів після страусів. У 1998 році представниками Книги рекордів Гіннесса був зареєстрований рекордсмен за вагою серед своїх родичів — індик по кличці Тайсон, який проживає у Великобританії, досяг маси 39,09 кг.



      Артрит



      Ця недуга розвивається в тому випадку, якщо птахів годують великою кількістю протеїнів. В результаті кінцівки деформуються, рухи завдають пернатим біль, індичата просто сідають на ноги, не намагаючись пересуватися. Важливо вчасно звернути увагу на проблему, оскільки в запущеній стадії хвороба призводить до смерті пернатих.



      Симптоми:





      • набрякання суглобів;


      • відсутність рухової активності;


      • кульгавість;


      • викривлення кінцівок (в запущеній стадії).




      Рекомендації по лікуванню:





      1. Підкоригувати меню птахів, привівши до норми споживання білкової їжі і додавши вітаміни D, B.


      2. Провести антибіотикотерапію. Зазвичай для лікування застосовують ампіцилін. Його змішують з кормом протягом 3-5 днів.


      3. З народних засобів застосовують внутрішній прийом муміє (0,4 мг / 100 г ваги). Також його втирають в запалені суглоби.




      Ревматизм



      Запалення суглобів, або ревматизм, провокують помилки в харчуванні та зміст. Найчастіше воно проявляється при проживанні птахів на сирій підстилці, холодній підлозі, наявність протягів в пташнику. Розвивається хвороба дуже швидко.



      При цьому вона сильно б'є по імунній системі, провокуючи виникнення інших недуг.

      Симптоми:





      • кульгавість;


      • зниження активності;


      • відмову від руху;


      • пригніченість.




      Рекомендації по лікуванню:





      1. Приведення умов утримання в норму.


      2. Проведення теплих ванн з кропив'яного відвару протягом 7 днів.


      3. Оральне введення водного розчину муміє (0,5 г / 1 кг ваги).




      Інші захворювання



      Не встають на ноги індики і через інших недуг, серед яких безліч смертельно небезпечних. При їх розвитку у птахів спостерігаються й інші симптоми, на основі яких фахівець може поставити точний діагноз.



      Важливо! Протягом хвороб у індиків зазвичай стрімкий, тому при перших же симптомах, навіть при незначній кульгавості, слід відсадити птицю в карантинне приміщення і звернутися за консультацією до ветеринара.



      Хвороба Ньюкасла



      Падіж на ноги характерний для такого небезпечного вірусного захворювання, як хвороба Ньюкасла, або псевдочума. Вона збуджується вірусами, які призводять до ураження нервової і травної систем. Передається через заражені підстилку, корм, інвентар, від гризунів, хворих птахів. Від 60 до 90% випадків закінчуються летальним результатом.



      Симптоми:





      • відмова від їжі;


      • підвищення температури тіла;


      • мляве стан;


      • нерухомий стан;


      • рясні виділення з носа, очей, дзьоба;


      • кашель, чхання;


      • діарея з виділенням зеленого калу;


      • хитання при ходьбі;


      • параліч шиї і ніг;


      • виснаження.




      Лікування захворювання не піддається. Його можна лише запобігти, провівши своєчасну вакцинацію молодняку.



      Тиф



      Ще одне небезпечне вірусне захворювання — тиф чи пуллороз. Воно передається через корм, воду, обладнання, заражених птахів. Смертність становить 70%.



      Симптоми:





      • пронос білого кольору;


      • пригнічений стан;


      • порушення координації рухів;


      • відсутність почуття голоду;


      • опущені крила.






      1. Хворі особини лікуванню не піддаються, їх вбивають.


      2. Здорові особини, які були в контакті з хворими, потребують введення антибіотиків тетрациклінової групи в поєднанні з сульфаніламідними препаратами. Найчастіше вводять Фуразолідон, Фуральтодон.


      3. Проведення профілактичних заходів: правильне харчування, підтримання гігієни в пташнику, вакцинація.




      Синовіт



      Ця недуга вражає як дорослих, так і молодих особин, яким виповнилося 1,5–2 місяці. Він викликає запалення суглобів і знерухомлення птахів.



      Симптоми:





      • припухлість суглобів;


      • повільне пересування;


      • пригнічений стан;


      • кульгавість;


      • блідість шкірних покривів;


      • розм'якшення суглобів.




      Рекомендації по лікуванню:





      1. Введення препаратів: Тераміцин, Стрептоміцин, Біоміцин, Галлимицин, Байтрил, Тілан.


      2. Коригування норм утримання і годівлі.




      Постнатальний пуллороз



      Характерний для маленьких індичат. Проявляється в першу чергу постійним перебуванням їх у сидячій позі.



      Симптоми:





      • розлад травлення;


      • пригніченість;


      • порушення координації рухів;


      • відмова від їжі.






      1. Як і звичайний пуллороз, постнатальний не піддається лікуванню. Індичат треба буде вибракувати і забити.


      2. Контактували особам без симптомів хвороби з метою профілактики вводять антибіотики, сульфаніламідні, протимікробні препарати — Биоцин, Витабиомицин, Тераміцин, Фуразолідон.



      Інфекційний бурсит



      Вірусне захворювання, збудник якого поселяється в лімфоїдної тканини. Розвивається протягом 7-9 днів.



      Симптоми:





      • водянистий пронос білого кольору;


      • пригнічення;


      • виснаження;


      • скуйовдженість пір'я;


      • тремор кінцівок;


      • збільшення печінки.




      Рекомендації по лікуванню:





      1. Вибракування хворих птахів.


      2. Дотримання загальних санітарно-ветеринарних норм.


      3. Проведення вакцинації.


      4. Витяг новоприбулих птахів в карантині.




      Хвороба Марека



      Збудник захворювання — вірус герпесу. Він вражає лімфоїдну і нервову системи. Передається від птаха до птаха. Хвороба являє серйозну загрозу для поголів'я.



      Симптоми:





      • неприродне пересування;


      • неправильне розташування лап;


      • парез, параліч кінцівок;


      • обвислость крил;


      • опущення голови і викривлення шиї;


      • утруднення дихання;


      • виснаження.




      Рекомендації по лікуванню:





      1. Хвороба не піддається лікуванню.


      2. Оскільки найчастіше їй схильні кури, то в цілях профілактики індиків не варто тримати в одному приміщенні з іншими домашніми птахами.


      3. Здорових особин потрібно вакцинувати.




      Неправильне утримання



      Індики чутливі до умов проживання. Вони не переносять холод, вогкість, різкі перепади температур, погано реагують на бруд і неправильно організоване годування.



      Досить часто у птахів, особливо у індичат, вивертаються ноги з-за таких помилок:





      1. Перенаселення пташника. Для комфортного проживання птахів їх необхідно утримувати не більш ніж по 2 дорослих особини на 1 кв. м і не більше 4-5 індичат віком до 3 місяців на 1 кв. м. В тісних умовах птиці багато сидять, а значить, їх опорно-руховий апарат розвивається з порушеннями.


      2. Відсутність прогулянок. Порушення при формуванні кісткової системи у молодняку відбуваються і з-за нерухомого способу життя.


      3. Недотримання санітарно-гігієнічних норм. Пташник слід перед заселенням птахів і після їх забою вимити, просушити і продезінфікувати. Дезінфекцію приміщення та обладнання виробляють вапном (2,8 кг / 10 л води). В процесі вирощування необхідно стежити за сухістю і чистотою підстилки.


      4. Нестача в кормі інгредієнтів, що містять кальцій. З цієї причини скелет молодняку розвивається неправильно, кістки слабкі, витончення, не можуть витримати всієї маси тіла.


      5. Надмірне годування їжею, що містить велику кількість жирів, вітаміну А, соєю та кукурудзою.




      Знаєте ви? Запечена індичка є традиційним блюдом до Різдва для жителів багатьох країн. Так, у Греції її подають у вині, у Великобританії — під крыжовниковым соусом, у Франції — з каштанами, в коньяку і вершках, в США — під журавлинним соусом. Також вона обов'язкова на столі в головний зимове свято у вірмен і ірландців.



      Всі вищеописані причини можуть приводити і до того, що в ослаблених батьків народжується неповноцінне потомство зі слабкими зв'язками. Саме з цієї причини у нещодавно народжених індичат роз'їжджаються ноги.



      Профілактика хвороб



      Щоб не допустити падежу на ноги індиків, важливо дотримуватися профілактичні заходи:





      1. Регулярно вакцинувати птахів.


      2. Грамотно складати раціон харчування, щоб у нього входили всі необхідні вітаміни і мінерали.


      3. Дотримуватися режиму харчування і не перегодовувати птахів.


      4. Дотримуватися санітарно-гігієнічні норми і підтримувати на необхідному рівні температурні, вологісні показники, швидкість руху повітря при вентиляції. Індиків до тримісячного віку містити при температурі не менше 28 градусів.


      5. У період з 20-го по 25-й день молодняк напувають засобом АСД 2 — воно допомагає зміцнити імунну систему.


      6. Для зміцнення імунітету також дають препарат Чіктонік (1 мл / 1 л води) двічі на день протягом 5-7 днів.


      7. Проводити регулярні огляди поголів'я, щоб вчасно виявити хворих птахів, відсадити їх в карантин і приступити до лікування.


      8. З тижневого віку в меню індичат внести вітамін D (1 г / 1 л води). Його дають з 8-го по 10-й день, а потім-з 50-го дня.


      9. Контролювати, щоб в годівницю до домашнім птахам потрапляли лише свіжі корми.




      Важливо! Якщо у вас не виходить самостійно розрахувати норми і кількість інгредієнтів в раціоні, необхідно звернутися за допомогою до ветеринара. Він проконсультує, як скласти збалансоване добове меню на літній та зимовий періоди конкретно для вашої породи індиків.



      Таким чином, індики можуть падати на ноги з багатьох причин — від розвитку серйозного захворювання до помилок в змісті. Важливо вчасно помітити проблему, встановити причину і усунути її. Для того щоб птахи рідше хворіли, необхідно застосовувати профілактичні заходи і поїти їх вітамінними препаратами, які зміцнюють імунну систему.

Схожі записи


+38 (067) 992-84-37